ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
چگونه هر کسی را دوست خود کنیم ؟

تاريخ خبر :  15/2/1397 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  211

وارن بافت دومین شخص ثروتمند در جهان و خیلی های دیگر از این کتاب به عنوان موفق ترین کتاب قرن یاد کرده اند.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از مجله دانش بنیان، یکی از بهترین کتاب‌ های عرصه تجارت و بازرگانی در چند دهه گذشته کتابی است که به هیچ وجه تکنیک های خاصی درباره اقتصاد ارائه نمی کند. این کتاب «چگونه هر کسی را دوست خود کنیم؟» کتابی نوشته «دیل کارنگی» از انتشارات پاکت بوکس آمریکاست. وارن بافت دومین شخص ثروتمند در جهان و خیلی های دیگر از این کتاب به عنوان موفق ترین کتاب قرن یاد کرده اند. در این کتاب کارنگی تمام تمرکز خود را روی این گذاشته است که تمرکز از روی «من» برداشته شود و فرد این به این نقطه برسد که چطور می توانم به تو خدمت کنم؟ البته این کتاب در ایران با عنوان آیین دوست یابی ترجمه شده است. نکاتی از این کتاب در زیر آورده می‌ شود که امیدواریم برای کتاب فروشان مفید باشد:

خودتان را جای دیگران قرار دهید

همه ما از دوران مدرسه یاد می گیریم که با دیگران همدلی داشته باشیم، ولی فقط تعداد کمی از ما این مهارا در دنیای کسب و کار مورد استفاده قرار می دهیم. این کار به نظم و انضباط دقیقی نیاز دارد تا ما بتوانیم خودمان را به جای دیگران و در شرایط آنها در نظر بگیریم و همه چیز را از زاویه دید آنها ببینیم، در حالی که این تمرینی فوق العاده برای زمان هایی است که باید مشکلات را از دید مشتری ها یا کارمندان مورد توجه قرار دهیم.

سعی نکنید همیشه درست بگویید یا بدتر از آن به دیگران ثابت کنید که اشتباه می کنند

هیچ دستاوردی در این کار وجود ندارد. در واقع وقتی سعی می کنیم به دیگران ثابت کنیم اشتباه می کنند، خودمان شکست می خوریم. با این حال اغلب ما هر روز دچار این اشتباه می شویم. خود شما هر چند وقت یکبار سعی می کنید به دیگران ثابت کنید که درست می گویید؟ جر و بحث بر سر ارتقای یک محصول را که در هر کسب و کاری ممکن است به وجود بیاید در نظر بگیرید. آیا از بحثی که مشغول انجامش هستید می خواهید به ارتقای محصول برسید یا فقط می خواهید برنده این بحث شوید؟ از این به بعد سعی کنید دید بازی نسبت به بازخوردهایی که به شما داده می شود داشته باشید.

سعی کنید آدمهایی را که با آنها کار می کنید واقعا دوست داشته باشید

آدمها می فهمند که شما آنها را صادقانه دوست دارید یا نه. محبوب ترین شخصیت در اطراف شما چه کسی است؟ شاید سکی که وقتی هر کدام از اعضای خانواده وارد اتاق می شوند، جست و خیز می کند و دمش را تکان می دهد. ما هم باید درست مثل آن حیوان رفتار کنیم. اشکالی ندارد چون درس های زیادی وجود دارد که باید از حیوانات یاد بگیرید.

در هر شرایطی از جر و بحث خودداری کنید

دنبال زمینه های مشترک بگردید. معمولا می توانید همین اطراف پیدایش کنید. شاید چنین توصیه ای کمی بچه‌گانه باشد ولی از دهه سی میلادی که این کتاب چاپ شده تا همین امروز جواب داده و موفقیت آمیز بوده است.

از اسم کوچک افراد استفاده کنید و فراموش نکنید

مردم عاشق اسمشان هستند و دوست دارند آن را از دهان شما بشنوند. حتی وقتی می خواهید نامه ای برای شخص دیگری بنویسید از این قانون استفاده کنید. به عنوان مثال به جای نوشتن این جمله که ما دنبال راه حلی برای مشکل شما هستیم، بنویسید: درک می کنیم که روزهای سختی را می گذرانید. این در واقع بخشی از همان هدف نهایی یعنی نگاه کردن از دیدگاه «چگونه می توانم به شما خدمت کنم است.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد